30 Mart 2015 Pazartesi

Estee Lauder Double Wear Fondöten


Makyajın temel unsurlarından olan fondötenin kalitesi makyajınızın kalitesini belirler dersem yanlış olmaz. Fondöten seçerken cilt tipinize uygun formda ve ten renginiz ile uyumlu olmasına mutlaka dikkat edin..

Gelelim benim 5 yıldır kullandığım fondötenime :) Estee Lauder'in likit yapidaki Double Wear Stay-In-Place ürünü. Karma cilde sahip olduğum için yağ bazlı ürünleri kullanamıyorum. Ayrıca, yüzümde çok belli olmasa da sivilce izlerim var. Tam da bu noktada bu bebek benimki gibi cilt tipine sahip kadınlar için biçilmiş kaftan. Neden mi?

*Su bazlı olup, yağ içermemektedir. Yüzümde hiç ağırlık hissettirmiyor ve sivilcelenme yapmıyor. İnce ipek bir örtü gibi cildi sarıp sarmalıyor. Yalnızca kullanmadan önce yüzünüzü güzelce nemlendirin yoksa biraz kurutabiliyor.. Tek kusuru bu.

*Kapatıcılığı 10 numara 5 yıldız. Biraz iddialı oldu ama kullandığınız zaman bana hak vereceksiniz. Makyaj için çok güzel bir zemin hazırlıyor..

*Son derece kalıcı. Sabah 8:30'da makyaj yapıyorum.. Akşam eve dönene kadar herhangi bir bozulma olmuyor.

*Ürünün üzerinde yazan 'SPF 10' da ne olaki? Açılımı 'Sun Protection Factor' yani 'Güneş Koruma Faktörü' demektir. 10 faktörlü güneş kremi gibi düşünün, üstüne bir de fondöten :)

*Ben her gun fondöten kullanmadigim icin cok uzun süre gidiyor.. 

*Fiyatı biraz pahalı ama uzun süre kullanacağınızı ve özelliklerini dikkate alırsanız, değer ;)

*Ufak bir tüyo >> Günlük makyajımda fondöteni yalnızca gözaltlarıma uyguluyorum.. Bir de allık sürünce sanki tüm yüzümde fondöten varmış gibi görünüyor..

P.S.: Instagram sayfamdaki makyaj fotoğraflarımın hepsindeki fondöten Double Wear ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder