8 Nisan 2015 Çarşamba

The Balm - Balm Voyage Far Paleti :)
Herkese tekrar merhaba.. Halsizlikten parmağımı zor kımıldatıyorum ama hasta yatağımda yapılabileceğim en iyi şey bloğuma yazı yazmak sanırım..

Bu sefer sizleri The Balm'ın 'Balm Voyage Far Paleti' ile tanıştırmak istiyorum. Kendisine uzun zaman önce göz koymama karşın biraz daha bekleyip, Gratis'in Sevgililer Günü indirimde kaptım bi tane :) Size önerim de indirim zamanını beklemeniz. Çünkü fiyatı baya farkediyor. İçerisinde 16 adet far ve 3 adet de isterseniz ruj, isterseniz allık olarak kullanabileceğiniz krem yapıda ürün bulunmaktadır. Farların ağırlığı sedefli, bir kısmı da mat.


The Balm, Amerika'dan ithal edilen bir marka olup, ürünlerinin en belirgin özelliği paraben içermemeleridir. Yazıma konuk olan bu bebek 'Bon Voyage' yani 'İyi Yolculuk' cümlesinden esinlenilmiş, adı kendine yakışır şekilde 'Balm Voyage' olmuş :) Pasaport konseptinde hazırlanmış. O yüzden kapağının üzerinde birkaç ülke ve şehir adı yazıyor. Sol alt köşede de İstanbul <3Kapağın iç kısmında gayet kullanışlı bir adet ayna var.. Ayrıca, bu kiti rahatlıkla çantanıza atıp, yanınızda taşıyabilirsiniz..
Farlar biraz tozuyor.. Ama tozmayınına henüz rastlamadım :) Pigmentasyonlarından memnunum, kalıcılık konusunda objektif bir yorum yapamayacağım çünkü MAC'in Painterly far bazını her far uygulamamda kullanıyorum; otomatik olarak kalıcılık süresi artıyor. B1 ve C1'i astar far olarak, A1, D2 ve D3'ü gözpınarlarımı aydınlatmak, A4 ve B4'ü de dumanlı göz makyajı yaptığımda gözlerimin dış kısmına buğu etkisi yaratmak için kullanıyorum.. B4 ve C4'ü ise alt kirpik diplerimde çok seviyorum.


Ruj veya krem allık olarak kullanabileceğiniz bebeklere gelince: Second Officer kırmızı, First Officer somon ve son olarak Captain pembe tonlarda olup, pigmentasyonları son derece yüksek ürünler.. Ruj olarak dudaklarımı kuruttukları için pek sevemedim. Belki de altına nemlendirici sürüp öyle bir şans vermeliyim :) Krem allık olarak kullanmayı da sanırım ben beceremedim :)Alttaki kapağın iç kısmında ise farları nasıl kombinleyebileceğinizi gösteren kartlar var..Farları koluma yalnızca 1'er kat uyguladım.. Sırasıyla; A4, B4, C4, D4, A3, B3, C3, D3..Yine soldan sağa; A2, B2, C2, D2, A1, B1, C1 ve D1...


Umarım faydalı bir yazı olmuştur :) Eğer siz de bir far paleti almayı düşünüyorsanız, gerek kullanım kolaylığı gerekse barındırdığı renklerin kullanışlı olması nedeniyle Balm Voyage'i tavsiye ediyorum.

Sevgiyle,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder