2 Nisan 2015 Perşembe

Bebek Degil Bebak :)
Bebak... Yılların eskitemediği, 1933'ten beri varlığı sürdüren, bir dönem unutulur gibi olsa da son yıllarda hakettiği noktaya gelen bir marka.. Acıbademsütlü ürünlerinin yanında güllü ve zeytinyağlı kremleri, kakaolu ve havuçlu güneş kremleri, yüz temizleme jelleri, tonikleri ve hatta bacak fondötenleri bile mevcut.

Bebak'ın acıbademsütlü bebeklerinin en büyük özelliği *paraben içermemesidir.

*Yeni sürümlerinde kutunun önyüzünde, önceki sürümlerinde ise arka yüzünde 'makyaj temizleme' ürünü olduğu belirtilen Acıbadem Sütü tek kelimeyle harika! Rimel dahil tüm yüzünüzdeki makyajı temizlemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makyajı kolayca temizleyip aynı zamanda bakımını da yapmış oluyorsunuz.. Çünkü cildinizi yumuşacık yapıyor. Gözçevreniz bayram ediyor :) Kutusunun üzerinde tüm cilt tipleri için uygun olduğu belirtilmiş. Kullanmadan önce mutlaka çalkalayın yoksa şişeyi ters çevirir çevirmez önce yağı hücum eder :)) Bir de ilk döktüğünüzde yoğun bir acıbadem kokusu gelse de sonradan geçiyor..
*Nemlendirici Bakım Sütü >> Dosya ve kağıtlarla fazlaca haşır neşir olduğum için tozlarından nasibi alan ve işyerinde kullanılan sabun nedeniyle çatlayacak kadar kuruyan ellerimin en iyi dostu. Çok güzel nemlendiriyor, kokusunu da çok seviyorum. Ben yalnızca ellerim ve bacaklarım için kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

*Acıbademsütlü makyaj temizleme mendillerine gelince.. Yeni kullanmaya başladım. Fiyatı, neredeyse diğer temizleme mendillerinin yarısı kadar. Evet makyajı çıkartıyor ama bana biraz kuru geldi.. Sanki daha nemli olsa daha iyi olur. Bir de buram buram acıbadem kokuyor. Herkes sevmeyebilir ..
*Paraben nedir? Bir kimyager gibi yapısını anlatamam ama basitçe: İlaç ve kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan, ürünlerin raf ömrünü uzatarak dayanıklılık kazandıran bir kimyasaldır. Google amcada yaptığım araştırmalara göre meme kanserine yakalanan kadınların çoğunluğundaki tümörlerde parabene rastlanmıştır.

Bebak'ın acıbadem sütlü ürünlerinin yanında acıbadem kremleri de raflardaki yerini almaktadır..

Kendisi yerli bir üretici firmaya aittir. Fiyatı uygundur. Makyaj mendili haricinde nemlendirici sütü ve makyaj temizleyicisi gerçekten memnun etmektedir :) 

Yorumlarınızı bekliyorum :)

4 yorum:

 1. Canimin ici hayırlı olsun senden öğrendiklerimi uygulamak bana çok keyif veriyor paylaşımlarini zevkle takip edeceğim çok opuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim biraz faydam dokunuyorsa ne mutlu :)

   Sil
 2. Günaydın denizcim en kisa zamanda bebak ürünlerini alıp kullanacagim
  Göz Makyajı ile ilgili ipuçlarını bekliyorum çok opuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanimdan sonraki yorumlarinizi bekliyorum mutlaka ;) Makyaj ile ilgili bolumlere ilerleyen zamanlarda deginmeye baslayacagim :)

   Sil