6 Nisan 2015 Pazartesi

MAC - Spiked Kaş KalemiKaşların yüz ifademizdeki ve bakışlarımızdaki rolü büyük. Bir zamanlar kaşların ince olanları makbulken, günümüzde kalın kaşlar rağbet görüyor.. Kaşlarımızı nasıl kalınlaştırabiliriz hususuna önümüzdeki yazılarımda değineceğim. Bugün, kaşlarıma nasıl şekil veriyorum bunu paylaşmak istiyorum.


Boşlukları doldurmak için önceden far kullanıyordum -çünkü kaleme göre daha doğal sonuç veriyor- ta ki MAC'in Spiked adlı kaş kalemi ile tanışana kadar. Kalem olmasına rağmen hafif hafif kaşlarınıza uyguladığınız takdirde son derece güzel sonuçlar alıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi kalemi çevirirken az az açmanız çünkü terse çevirseniz bile çıkan kısmı geri alamıyorsunuz.
Kalemi bastırarak uygularsanız hem 'bak beni kalemle boyadılar' diye bağıran kaşlarınız olur hem de dökülme yapabilir......MAC'in kaş kalemlerinin birkaç çeşidi var. Benim ten, saç ve kaş rengime uygun olan Spiked olduğu için tercih ediyorum. Siz de kendinize uygun olan bir rengini kolaylıkla temin edebilirsiniz.. Hemencik bitmemesi en güzel yanlarından birisi :)
Kalemi kaşlarıma uyguladıktan sonra, kaş kemiğime Anastasia Beverly Hills'in Propencil'ını uyguluyorum. Kaşlarımın daha kalkık görünmesini ve vurgulanmasını sağlıyor. İlla bunu kullanmak zorunda değilsiniz, ikamesi olarak beyaz veya krem renkte far sürebilirsiniz.. Aynı etkiyi yaratacağına şüphe yok ;) En son olarak da kaşlarımı fotoğraflarda görmüş olduğunuz fırça ile tarıyorum ki fazlalıklar gitsin, doğal bir sonuç elde edeyim..
Nasıl ki makyajı rimel gösterir deniliyor,  ben de diyorum ki: Makyajı rimel & kaşlar gösterir ;)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder