13 Mayıs 2015 Çarşamba

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Fırçalarımızı kullandık iyi hoş. Peki onları neden? Nasıl? ve Ne sıklıkla temizleyelim?

Why? How? and How often should we clean our makeup brushes?

Makyajın olmazsa olmazı fırçalarımız düzenli olarak temizlenmediği takdirde bakteriler için barınma yuvası haline gelir. Bu bakteriler de cildimize çeşitli şekillerde zarar verir; sivilce yapar, vb. Bu nedenledir ki haftada 1 kez, ılık suyun altında antibakteriyel sıvı sabun ile güzelce yıkayıp durulamalıyız.

If you don't clean your brushes, then there will be so many bacterias in them. They may cause acne problems. This is how they damage your skin.. This is why we must clean our brushes once a week with warm water and antibacterial soaps.  

Bu bilgiden sonra sizlere Sigma'nın Cleaning Mat'ine $32 (85 TL) ödemek yerine çok daha ucuza aynı işi görebilecek bir ürün önermek istiyorum :)

After all... I want to advice a cheaper product to clean your brushes. It works just like Cleaning Mat from Sigma which costs $32. 

Sigma Cleaning mat


Bildiğiniz sıcak su torbasını (10 TL) uç kısmından, lavabonun deliğini kapatmaması için üçgen şeklinde maket bıçağı ile kestim :)) Lavaboya yerleştirip, fırçalarımı mis gibi yaptım :) Üzeri tırktıklı olduğu için fırçalarınızı çabucak tertemiz yapıyor ;)


A hot water bag :)) It costs around 4 bucks. I cut a triangle piece on the bag for it not to plug the whole. Its surface is knurled, thus you can easily clean your brushes. 


Sonrasi

Oncesi
Oncesi

Sonrasi
Fırçaların uçlarından temizlenmeden önceki hali ile temizlendikten sonraki halini ayırt edebilirsiniz..

Sonrasında ise fırçalarımızın formlarının bozulmaması için aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi yatay bir şekilde kurumaya bırakıyoruz..

It's so obvious how clean the brushes are, after I used the cleaning mat.


Lastly, you should put your brushes to get dry on the photo below.


Kalan üçgen parçayı da isterseniz elinize takarak yine fırça temizlerken kullanabilirsiniz ;)

You may use the triangled piece of the hot water bag, like on the photo below ;)


  Kısacık bir vidoeosunu da instagram hesabıma yükledim :) Dilerseniz izleyebilirsiniz... (Instagram hesabım > denizenerr)

Değerli yorumlarınız bloğumu geliştirmem için çok önemli. Lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın :) Sevgiyle..

I have shared a short video of this article on my instagram account (search for 'denizenerr' on insta.)You can watch if you wish :)

Please share your precious comments with me. It's so important for me to improve my blog :) With love..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder