11 Mayıs 2015 Pazartesi

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Temel Makyaj Fırçaları

Bu yazımda makyaj yapmaya yeni başlayanlar için temel olarak ihtiyaç duyacakları makyaj fırçalarını tanıtmak istiyorum :)

Kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun, onlardan tam randıman almak istiyorsanız mutlaka ürünle uyumlu fırçalar kullanmalısınız...

I want to share some knowledge about the most essential brushes for who have just started to put on makeup :)

If you want to get 100% performance from your makeup products, then you should use compatible brushes with your goods.  


From left to right: Powder Brush, Foundation Brush, Eyeshadow Brush and lastly Blush Brush.

*Pudra Fırçası: Genel olarak makyajınız bittikten sonra; parlama yapabilecek bölgeleri matlaştırmak, highlighter (aydınlatıcı) uyguladığınız yerleri ve gözaltındaki concealerınızı sabitlemek için pudranızı, pudra fırçanız yardımıyla sürebilirsiniz. Büyük puf puf olduklarından pek bi severim :) Bendeki MAC'in yılbaşı için satışa sunduğu setten bir parça.

*Powder Brush: You should use powder brush to apply powder on the areas that shine on your face, under eye area that you apply concealer or on your whole face to fix your makeup. I love them because they are huge and puffy :) I have one of them from MAC. 


Pudra Fircasi/Powder Brush


*Fondöten Fırçası: Likit fondötenimi yıllarca parmaklarımla uyguladım.. Ta ki Real Techniques'in buffing brush.i ile tanışana kadar. Fondöten fırçası ile fondöteniniz yüzünüze homojen olarak dağılır, ton farklılıkları ve dalgalanmalar olmaz. Çok doğal bir sonuç elde edersiniz. Mutlaka fondöten fırçası kullanmanızı öneriyorum. Bahsettiğim buffing brush ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz linkten kolayca ulaşabilirsiniz.

 >> http://makeupbydenizener.blogspot.com.tr/2015/04/real-techniques-core-collection.html )

*Foundation Brush: I used to use my fingers to apply foundation until I met buffing brush from Real Techniques. These kind of brushes provide you to have much more natural look. It also prevents color diffrences on your face. I absolutely advice you to use a foundation brush. If you would like to have more information about buffing brush then follow the link Fondoten Fircasi/Foundation Brush


*Far Fırçası: Far fırçaları çeşit çeşit ( karıştırma fırçası, kalem fırça, küt uçlu, vs.) olmakla birlikte ilk etapta edinmeniz gereken temel far fırçasıdır. Farınızı parmaklarınızla gözkapağınıza uygulayabilirsiniz ama daha doğal bir görünüm için mutlaka fırça kullanmanız gerekir.. Aşağıdaki fotoğrafta yer alan far fırçası Real Techniques'in Starter Kit'inden 'Base Shadow Brush'tır. Ancak, siz kendinizce uygun olan herhangi bir fırça edinebilirsiniz.*Eyeshadow Brush: Eventhough there are different types of eyeshadow brushes (blending brush, pencil brush, etc.), you should get the basic brush at first. You can apply eyeshadow by your fingers on your eyelids but you can get more natural results by a brush. The brush on the photo below, is 'Base Shadow Brush' from Real Techniques-Starter Kit. Far Fircasi/Eyeshadow BrushAllık Fırçası: Son olarak kesik uçlu fırçadan bahsetmek istiyorum. Gerek allık uygularken gerekse kontür yaparken kullabilirsiniz. Allık uygularken yukarı aşağı hızlı hızlı hareketler yerine yuvarlak çizerek elmacık kemiğinizin üzerine sürerseniz daha doğal, çizgisiz bir sonuç elde edersiniz. Bir de büyük pofuduk allık fırçaları var ki gelecek yazılarımda size Real Techniques'ın Blush Brush'ini takdim edeceğim :)*Blush Brush: Lastly, I want to tell you about blush brush.. You can use it to apply blush on your cheekbones and to contour on your face. If you apply your blush with circular motions, you get more natural look. I will write another article about Blush Brush from Real Techniques soon. It's more puffy and bigger.Allik Fircasi/Blush Brush


Umarım makyaja yeni başlayan arkadaşlarım için faydalı bir yazı olmuştur :) Yorumlarınızı benimle paylaşın lütfen ;) Gelecek makalelerde buluşmak üzere :*

I hope this article is useful for dear friends who have just started to put on makeup :) Please share your comments with me. Till next time Xo Xo2 yorum:

  1. Çok güzel bir yazı olmuş Denizcim. Sıfırdan başlamak isteyenler için çok bilgilendirici. Bundan sonraki yazıları da sabırsızlıkla bekliyorum:)

    YanıtlayınSil
  2. Çok teşekkür ederim kuzucum. Ben de önerilerinizi bekliyorum efenim :)

    YanıtlayınSil