6 Haziran 2015 Cumartesi

Makyaj Süngeri


Makyaj süngeri nedir? Ne değildir? Neden kullanalım? Vs. vs. vs.....

What is makeup sponge, why/how to use it? etc...

Bunlar; fondöten, concealer (kapatıcı), highlighter (aydınlatıcı), vb. tıpteki krem yapılı ürünleri uygulamada 10 numara, 5 yıldız bebeklerdir.

You can use these products to apply, creamy foundation, concealer and highlighter.

Zaman zaman fırça yerine bu minnoşları da severek kullanıyorum. Bende şu an Kryolan'ın makyaj süngeri (Real Techqiues ve Beauty Blender'in süngerleri gibi) ile üçgen kesimli, lateks yapılı foam sponge wedge leri var. Bu yazımda size bu ufak üçgenlerin maharetlerini elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

I sometimes use these babies instead of brushes. I have Kryolan makeup sponge (it's like Real Techniques sponge & Beauty Blender sponge) and foam sponge wedges which are triangled and made by latex. I'm gonna share some info about these cuties.


Kryolan Foam Sponge Wedges


*Kryolan Foam Sponge Wedges >> Bir paketinde 6 adet olan, birbirine yapışık ama kopartırken kolayca ayrılan üçgen şeklindeki bu süngerlerin paket fiyatı 17.-TL'dir. Özellikle göz altı, burun kenarı, dudak üstü gibi dar alanlarda çok başarılı. Elastik yapıda olmasından dolayı fırçaya göre daha avantajlı. Bu süngerleri sürerek değil de pat pat yani tampon hareketlerle kullanmanız gerekir. Yıkayıp tekrar kullanabilirsiniz, hemen yıpranmıyorlar da ;)


*Kryolan Foam Sponge Wedges >>  Each packet contains 6 pieces. They are bonded but easy to pick one by one. You'll love to use them especialy on the small areas, like corner of your nose, under your eyes and top of your lips. It's much useful when you compare with brushes because these sponges are so flexible. They are washable so you can use them so many times ;)


Bu süngerleri nasıl kullanacaksınız? Önce ıslatacaksınız güzelce sonra fazla suyunu bir peçete yardımıyla alacaksınız. Sonra da başlayın yüzünüze pat pat yapmaya :) Ürünün yüzünüzle çok güzel bütünleşmesini sağlıyor ve ortaya çok doğal bir sonuç çıkıyor.

How to apply these sponges? Firstly, you have to put them under the water. And then wipe them by a handkercief but let them still remain a lil wet.


Peki Gratis, Watsons gibi drugstore olarak tabir edilen mağazalarda görmeye alışkın olduğumuz Lionesse'nin süngerleri ile ne yapılır?

Also, I use Lionesse sponges to make ombre nails :)

Lionesse Lateks Sunger

Ben Kryolan süngerlerden çok memnun olduğum için yüzümde bu ürünleri kullanmadım. AmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLionesse

aaaaaaaaaaaaaa tırnaklarıma nail art yaparken çok işime yarıyorlar :) Süngerin üzerine şerit şerit ojeyi sürüp yine tampon hareketlerle tırnağınıza pat pat yapıyorsunz. Bi de bakmışsınız aşağıdaki fotoda olduğu gibi güzel bi şey çıkmış ortaya :)

See how they change my nail :)
Nail Art


Sağladığı fayda, fiyatına göre Çooook başarılı olan bu minnaklardan edinmekte yarar var diye düşünüyorum ;) Siz de bu süngerlerden kullanıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum :)

I hope you'll find this article useful. Please share your comments about these sponges :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder