2 Aralık 2016 Cuma

Lierac Phytolastil Gel / Lierac Catlak Onleyici Krem

9 aylık güzel bir süreç, Almila'nın doğumu ile 16.11.2016'da son buldu :)

Hamileliğimin başında endişelendiğim konulardan biri karnımın çatlama olasılığıydı.. Çünkü çatlağa yatkın bir cildim var. Araştırmalarım ve arkadaşlarımın önerisiyle Lierac Phytolastil Gel kullanmaya karar verdim.
Her sabah (hayatımda yaptığım en düzenli seydi sanırım) ürünü kullanmanın yanında günlük 2-2.5 litre su içtim, akşamları ise bebeyağı sürdüm.. Hamileliğimi toplam 15.5 kg ile tamamladım yani aşırı kilo almadım.

Bu noktada bir parantez açıp ürünle ilgili bilgi vermek istiyorum:

- Karın bölgesinin yanında kalça ve göğüslere de sürülüyor,
- Her gün düzenli kullanım şart,
- Ürün cildin üst katmanını nemlendirerek değil, alt tabakanın elastikiyetini artırarak çatlakları önlüyor (ürünü kullanmaya ilk başladığımda Allah Allah neden nemlendirmiyor derken bir eczacı sorularıma cevap oldu :))
- Mevcut çatlaklarınızı tedavi etmez, çatlaklar oluşmadan önce önlenmesine yardımcı olur,
- Ürünü çok az almanız geniş bir alana yaymanıza yeterli olacaktır,
- Kokusu biraz tuhaf ama cok kotu değil,
- Kullanımdan sonra ellerinizi yıkama ihtiyacı hissediyorsunuz,
- Hamilelikten sonra 1 ay daha kullanılması öneriliyor çünkü yalnızca kilo alırken değil kilo verirken de ciltte çatlak oluşabiliyor.
Gelelim sonuca... 34. haftaya kadar bir tane bile çatlağım olmadı... Lakin ondan sonra alt karnım pıtır pıtır çatlamaya başladı. Çok şükür üst karnımda sorun yok. Bu noktada iki görüşüm var: Birincisi: Demek ki krem kullanmasaydım halim daha kötü olacaktı. İkincisi: Krem kullansanız da kullanmasanız da çatlayacağınız varsa çatlayacaksınız :)

Ha bir de 'annen çatladıysa sen de çatlarsın, annen çatlamadıysa sen de çatlamazsın' görüşü de bende çürütüldü. Çünkü annemin 3 doğumu var ve bi tane bile çatlağı yok..

Velhasıl bu iş tamamen cilt yapınızla ilgili. Yine de size tavsiyem hamileliğinizde üzerine düşeni yapıp, kremlerinizi, yağlarınızı aksatmadan kullanıp, kilo alımınıza dikkat edip, bol su içerek cildinizi içten nemli tutmanız.. Gerisi nasip ve kısmet :)

Ürünün fiyatına gelince, mutlaka eczaneden alın ama önce araştırın kampanyalı olanları tercih edin, tekli ürünler yerine ikili şekilde 200 ml'liklerden almanız avantajlı olacaktır. Ben ikili olarak 200 TL civarında bir fiyata almıştım.

Umarım sorularınıza biraz cevap olabilmişimdir.. Anne adaylarına sağlıklı doğumlar diliyorum :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder